Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje z naszego serwisu podaj adres e-mail

Aktualności

drukuj

Dobre praktyki

03-07-2018

Obróbka ręczna detali – jeden z najbardziej czasochłonnych procesów w produkcji niewielkich precyzyjnych odlewów ciśnieniowych.
Jak zautomatyzować ten proces, by skrócić czas i obniżyć koszty produkcji?

 

Po rozmowach z prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego Panem Piotrem Kuryło to zadanie postawiliśmy kilka miesięcy temu studentom Wydziału Mechanicznego Instytutu Budowy i Eksploatacji Maszyn, Zakładu Automatyzacji Procesów Produkcyjnych Uniwersytet Zielonogórski


Wyzwanie, choć niełatwe, zostało podjęte przez grupę 20 studentów. Studenci zostali podzielni na 4 niezależne zespoły, które w trakcie semestru i zajęć u nas, miały możliwość „na żywo” poznać specyfikę procesu i zweryfikować swoje pomysły. W czwartek z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy wszystkich prezentacji i autorskich koncepcji automatyzacji procesu obróbki ręcznej detali.

Jury za najlepszą koncepcję uznało pracę pierwszego zespołu w skład którego weszli Anna Belica, Dominik Radzik, Natalia Szczotkarz, Jakub Sykała, Adam Łokaj
"Realizacji projektu dla LUMEL ALUCAST w ramach zajęć uczelnianych na Wydziale Mechanicznym UZ to innowacyjne i przełomowe przedsięwzięcie, dzięki któremu mogliśmy zmierzyć się z prawdziwymi problemami oraz realiami rynku przemysłowego. Dodatkową korzyścią płynącą z takich zajęć jest poznanie firmy od środka oraz nawiązanie kontaktów, które pomogą nam w przyszłości zaleźć pracodawcę. Konkurs pozwolił nam również wcielić się w rolę konstruktorów oraz pokazał wszystkie aspekty zawodu od strony praktycznej. Tego rodzaju ciekawe współzawodnictwo to wg mnie najlepsza metoda do poruszania inwencji twórczej studentów, czego efektem były przedstawione projekty automatyzacji stanowiska oczyszczania odlewów aluminiowych" - powiedział Dominik Radzik, student I roku studiów magisterskich.


W ramach podziękowania, wszyscy studenci otrzymali upominki firmowe, a laureaci obok nagrody finansowej, zostali zaproszenie na płatne praktykę w naszym zakładzie.

Już od przyszłego miesiąca, koncepcja wybrana przez jury, będzie wdrażana w życie. Jeżeli sprawdzi się w praktyce, w co mocno wierzymy, kolejne stanowiska montażu będą automatyzowane zgodnie z jej założeniami.

„Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować całemu gronu naukowemu Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Zakładu Automatyzacji Procesów Produkcyjnych. Naszym priorytetem jest jeszcze bliższa współpraca z utalentowanymi studentami oraz jednostkami naukowymi na wielu obszarach m.in.: rozwoju i automatyzacji procesów produkcyjnych. Jestem bardzo zadowolony z tego co dotychczas osiągnęliśmy i pewny, że kolejne wyzwania które stoją przed Lumel ALUCAST i LUMEL SA również pokonamy wspólnie.
Dziękuję raz jeszcze wszystkich studentom i życzę udanych wakacji – powiedział na zakończenie Dinesh Musalekar – Prezes Lumel Alucast i LUMEL SA.

 

Zobacz pełną galerię zdjęć tutaj

 

 

wstecz

        

LUMEL ALUCAST Sp. z o.o.

ul. Słubicka 1

65-127 Zielona Góra | Polska

Konto bankowe: ING Bank Śląski Oddział w Zielonej Górze 16 1050 1520 1000 0023 2840 8618
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Nr KRS 0000381491
NIP 527-265-14-70, Kapitał zakładowy 5 916 600 PLN

Projekt: Ideo

Realizacja: Edito CMS